Kreu i LDK-së

Ja si e quan Isa Mustafa kryeparlamentarin Veseli

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa sot pas mbledhjes së kryesisë së partisë, ka thënë se kjo parti nuk mund t’i besoj as presidentit Thaçi e as kryeparlamentarit, Kadri Veseli.

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa e ka quajtur “spiker” kryeparlamentarin Veseli.

“Kadri Veseli është strumbullar i këtyre çështjeve dhe njëherë për njëherë është vetëm spiker, drejtues i seancës dhe s’mund të deklarohet për këto çështje. Njëherë nuk mund të vije në shprehje konsensusi”, tha Mustafa.

Mustafa dhe Veseli ishin partner në Qeverinë e kaluar. /Ballkani.info/