Sport-show

Ja kush janë 10 yjet më të paguar në këtë kohë pandemie (FOTO)

Për shumicën e njerëzve në botë, viti 2020 mund të ketë qenë një nga vitet më të vështira. Kjo për shkak të pandemisë së koronavirusit, e cila krijoi një situatë të pazakontë në botë.

Por për yjet botërorë të artit dhe sportit, ky vit nuk ishte aq i pazakontë sa për pjesën tjetër të popullsisë. Edhe në 2020-ën, ata kanë arkëtuar në llogaritë e tyre shuma marramendëse, duke shtuar edhe më shumë zerot.

“Forbes” ka renditur personazhet e njohur të ekranit që kanë fituar më shumë gjatë këtij viti. Dhe e para renditet e reja Kylie Jenner me 590 milionë dollarë fitime, e kjo falë linjës së saj kozmetike. Nga shitja e 51% të aksioneve të kompanisë së saj ‘Kylie Cosmetics tek Coty’.

Kylie Jenner – 590 milionë dollarëKanye West – 170 milionë dollarëRoger Federer – 106.3 milionë dollarëCristiano Ronaldo – 105 milionë dollarëLionel Messi – 104 millionë dollarëTyler Perry – 97 milionë dollarëNeymar – 95.5 milionë dollarëHoward Stern – 90 milionë dollarëLeBron James – 88.2 milionë dollarëDwayne “The Rock” Johnson – 87.5 milionë dollarë