Joana Sanz

Ish-gruaja e Dani Alves poston një selfie pak pasi ish-ylli i Barcelonës u shpall fajtor për përdhunim

Ish-gruaja e Dani Alves, Joana Sanz, duket në formë të mirë në një selfie të postuar minuta pasi ish-ylli i Barcelonës u shpall fajtor për përdhunim.

Modelja spanjolle u shfaq e patrazuar në foton që postoi në Instagram – vetëm pak minuta pasi u shpall dënimi i ish-bashkëshortit të saj.

Sanz, i cili ndodhet në Maspalomas, Gran Canaria për një xhirim reklamash, sipas El Espanol, postoi një seri fotosh në Instagram.

Foto: Instagram

Në njërën prej tyre ajo ka shpërndarë një foto teksa mban një kafe teksa është e rrethuar me mjete grimi.

Modelja dëshmoi në gjykatë në fillim të këtij muaji se ish-bashkëshorti i saj ishte i dehur dhe se u përplas dhe u rrëzua në shtrat, kur mbërriti në shtëpi natën e 30 dhjetorit.

Foto: Reuters

Sot në mëngjes, ish-ylli i Barcelonës, 40 vjeç, u dënua me katër vjet e gjysmë burg për përdhunimin e një gruaje në tualetet e klubit të natës Sutton në Barcelonë.

Ai gjithashtu u urdhërua t’i paguante viktimës 150 mijë euro dhe të qëndronte larg saj për nëntë vjet e gjysmë.

Foto: Instagram

Alves, i cili është mbajtur në paraburgim që nga arrestimi i tij vitin e kaluar, u transferua më pas në burgun Brian 2.

Babai i dy fëmijëve ka bërë kërkesa të përsëritura për lirim me kusht, por të gjitha ato janë refuzuar, me gjyqtarët që thanë se versioni i ngjarjeve të viktimës së tij të supozuar ishte koherent dhe duke theksuar se Alves e kishte ndryshuar historinë e tij disa herë pasi dolën provat që autoritetet kanë kundër tij.

Foto: Getty Images

Përveç dy periudhave te Barcelona, ​​Alves ka luajtur për Seviljen, Juventusin, Paris Saint-Germain dhe Sao Paulo.

Foto: Instagram