Serie A

Inter – Juventus, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Interit dhe Juventusit.

Interi është duke zhvilluar një ndër sezonet më të mira. Në krye me Conten, Interi ka bërë start të jashtëzakonshëm, gjashtë ndeshje, gjashtë fitore dhe sonte do t’i matë forcat me ndjekësin më të afërt dhe fituesin e tetë viteve të fundit të Serisë A, Juventusin.

A do të qëndrojë Interi në krye të renditjes, apo do ta rrëmbejë atë juve – do të mësohet nga sfida që nis nga ora 20:45 në “Giuseppe Meazza”.

Inter:

Juventus: Szczesny – Cuadrado, Bonucci, De Ligt, Alex Sandro – Khedira, Pjanic, Matuidi – Bernardeschi – Dybala, Cristiano.

loading…