QKUK

I plagosuri në Prishtinë në gjendje të rëndë, flasin nga QKUK-ja

Personi që u plagos sonte në Prishtinë është në gjendje të rëndë shëndetësore dhe pritet që të futet në sallën e operimit.

Lajmin për Express e ka konfirmuar mjeku kujdestar në Klinikën e Emergjencës në QKUK.

Ai tha se viktima është lënduar në pjesën abdominale dhe në këmbë.

“Është në gjendje të rëndë. Ka lëndime në pjesën abdominale dhe në këmbë. Pritet që të futet në sallën e operimit”, tha mjeku kujdestar.

Ndryshe, lidhur me këtë ngjarje, Policia ka arritur ta arrestojë të dyshuarin, I.I, mashkull 33 vjeç.

I plagosuri në Prishtinë është në gjendje të rëndë, mjeku kujdestar jep detaje