Nesim Maxhuni

I biri publikon fotografi prekëse të nënës së tij me koronavirus në QKUK: Kujdes, ju lutemi!

Nesim Maxhuni nga Vushtrria e ka publikuar një fotografi prekëse të nënës së tij të shtrirë në QKUK, respektivisht në shërbimin intensiv, e sëmurë me koronavirusi.

Postimi i plotë i Nesim Maxhunit:

Per ata qe hala kane dyshime…

KJO FOTO NUK OSHT’ N’ITALI!

Kjo osht nana jeme n’Intenzive! Tash e tri jave ne sherbim intenziv!

me dale neper qytet pa maske, duhet me t’ardhe turp!

Perndryshe, i njoh edhe nja 20-30 njerez qe nuk jon n’kete gjendje, po jon shume keq tu u perballe me Covid!

Ka shume raste aktive, prandaj duhet kujdes i shtuar, jo panike, por menagjim dhe shume KUJDES!

Per te gjithe ata qe m’kane shkrujte, nana ka sheja t’vogla t’permiresimit, por shpresa jone osht’ e madhe! ❤️🙏🤲🏼🙏