FOTO

Historia mund të përsëritej| Princi Harry shqetësohej se Meghan do të përfundonte si Princesha Diana pas martesës me të

Princi Harry kishte frikë se “historia do të përsëritej” kur Meghan Markle u martua në familjen mbretërore.

Në një ‘trailer’ të ri për dokumentarët e Harry dhe Meghan Markle në Netflix, “Harry & Meghan”, Duka i Sussex shpjegon historinë e trajtimit të keq ndaj grave që hyjnë në “The Firm”.

“Dhimbja dhe vuajtja e grave që martohen në këtë institucion, kjo furi e të ushqyerit”, thotë Harry ndërsa pamjet e nënës së tij të ndjerë, si dhe kopertinat e tabloideve shfaqen në ekran.

Foto: Netflix

“E kuptova se ata kurrë nuk do t’ju mbrojnë”, shton Markle.

“Isha i tmerruar. Nuk doja që historia të përsëritej”, thotë Harry.

Projekti i shumëpritur konfirmoi se do të publikojë tre episodet e para më 8 dhjetor, dhe tre të dytët më 15 dhjetor, shkruan PageSix.

Christopher Bouzy, i cili shfaqet në ‘trailer’, gjithashtu mund të shihet duke thënë “është për urrejtje, ka të bëjë me racën” dhe shkroi në Twitter pas publikimit të klipit të ri, “Që nga filmimi i këtij, ‘bomba’ të shumta u publikuan që konfirmojnë atë që thashë. Gjithmonë kishte të bënte me racën dhe urrejtjen”.

Foto: Netflix

‘Trailer’-i përfshin gjithashtu rrëfimin nga Piers Morgan që e përshkruan Markle, 41 vjeç, si një “Yll mbretëror i rockut”, megjithëse qëndrimi i tij do të ndryshonte më vonë dhe ai do të fillonte ta quante Princeshë Pinocchio.

Morgan dha dorëheqjen nga “Good Morning Britain” pasi kritikoi pandërprerë intervistën e saj dhe Princit Harry me Oprah Winfrey – dhe e akuzoi atë se gënjeu për problemet e saj të rënda të shëndetit mendor.

Foto: Netflix

“Unë nuk besoj pothuajse asgjë që del nga goja e saj dhe mendoj se dëmi që ajo i ka bërë monarkisë britanike dhe mbretëreshës në një kohë kur Princi Philip është shtrirë në spital është i madh dhe sinqerisht i përbuzshëm”, u tha Morgan gazetarëve jashtë shtëpisë së tij në Londër pas dorëheqjes së tij.

‘Trailer’-i i parë dramatik për projektin e drejtuar nga Liz Garbus tregoi foto të marra gjatë gjithë marrëdhënies së çiftit – duke përfshirë imazhet e Markle që dukej e mërzitur në ngjarjet mbretërore dhe madje duke qarë – dhe pamje të shkurtra të jetës së re të Dukës dhe Dukeshës së Sussex në Kaliforni.

Foto: Netflix

“Askush nuk e sheh atë që po ndodh pas dyerve të mbyllura”, tregoi Harry.

“Kur aksionet janë kaq të larta, a nuk ka më kuptim të dëgjojmë historinë tonë nga ne?”, pyeti Markle në ‘trailer’.