Grekët djegin flamurin flamurin kuq e zi, vajzës shqiptare i bie të fikët (VIDEO)

Grekët kanë djegur për herë të dytë brenda pak ditësh flamurin kuq e zi. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në institutin teknologjik TEL në Kretë, ku disa nxënës të këtij gjimnazi kanë ndërruar flamurin grek duke e zëvendësuar me një të ri dhe më pas kanë djegur flamurin shqiptar.

Ndërkohë mediat greke raportojnë se një nxënëse shqiptare është shokuar nga kjo situatë dhe i ka rënë të fikët dhe më pas është dërguar menjëherë m urgjencë në spital ku i është dhënë ndihma e parë.

Gjithashtu i menjëhershëm ka qenë dhe reagimi i sindikatës së punëtorëve të cilët janë futur në grevë brenda shkollës teknologjike, të cilët kanë dënuar ashpër këtë veprim të nxënësve.

Situata në Greqi është agravuar shumë ditët e fundit pas vrasjes së 35 vjeçarit Kostandinos Kaçifas gjatë shkëmbimit të zjarrit me RENEA-n.

Për më shumë shihni videon:

https://video.syri.net/upload/videos/2018/11/Uc473Yk2QaSZKCcpOY9D_01_a11a43d0f8e1a09df9ecea2d02f4d3d6_video_240p_converted.mp4