Glauk Konjufca: Dardan Molliqaj nuk ka nevojë të na mbajë ligjerata

Parlamenti i Kosovës po mban seancë për ndalimin e diskutimit për kufijtë e Kosovës në dialogun me Serbinë.

Deputeti i VV-së, Glauk Konjufca tha se Dardan Molliqaj nuk ka nevojë të mbajë ligjerata:

“Ky nuk ka nevojë me mbajtë ligjerata, ne duhet ta ndalim Hashim Thaçin. PDK dhe PSD kanë qëndrime të njëjta”, tha ndër tjerash Konjufca.

Kuvendi po diskuton për temën e dialogut ku shpesh po kalohet me debat më agresiv. /Ballkani.info/