Video

Gjokoviq arrin finalen në Australian Open

Novak Gjokoviqi ka shënuar fitore ndaj Tommy Paulit me rezultat 3:0 në sete.

Serbi arriti lehtë ta kalojë kundërshtarin amerikan pas dy orë e 20 minutave lojë ku ngadhënjeu 7:5, 6:1, 6:0, 6:2.

Ai në finale do të ketë punë me tenistin grek, Stefanos Tsitsipas me të cili ka një bilanc prej 10 fitoresh dhe tre humbjesh.