Spitali i Traumës

Gjashtë të plagosurit nga shpërthimi në Lushnjë, janë në gjendje stabile

Gjashtë të plagosurit nga shpërthimi që ndodhi dje në Lushnjë, tashmë janë në gjende stabile shëndetësore.

Njëri nga ta, Ervis Sharka, ka dalë nga spitali rajonal i Lushnjës sot, dhe do të mjekohet në banesë, raporton Tvklan.al.

Nga shpërthimi i ndodhur pasditen e djeshme, humbën jetën babë e bir.

I shtruar te spital i Traumës në Tiranë, është deputeti socialist Bujar Çela, dhe një 42-vjeçar, të cilët i janë nënshtruar mbrëmë ndërhyrjeve kirurgjikale.

BONUS VIDEO| Marrëveshjet ndërkombëtare, Kusari-Lila: Jemi në koordinim me opozitën për votim