Ministri i Jashtëm

Gent Cakaj takohet me Engel dhe Mathew në SHBA

Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj, është duke qëndruar në SHBA për Lutjet e Mëngjesit.

Cakaj atje është takuar me disa zyrtarë e lartë amerikanë, njofton Klan Kosova.

Ai pazhvilluar takim me zëvendësndihmës Sekretarin Amerikan të Shtetit për Evropë dhe Azi, Mathew Palmer dhe Kryesuesin e Komisionit për Punë të Jashtme të Dhomës së Përfaqësuesve, Eliot Engel.