Stephan Israel

Gazetari për çështje evropiane mirëpret vendimin për vizat, tregon çka pason më tutje

Gazetari i njohur për çështje evropiane dhe të NATO-s, Stephan Israel, ka mirëpritur lajmin e pajtueshmërisë që u arrit në takimin e ambasadorëve të BE-së për liberalizimin e vizave për Kosovën.

Ai ka shpërndarë komunikatën e BE-së në llogarinë e tij në Twitter.

“Kosova, e rregulluar para fundit të vitit falë presidencës çeke. Pas kësaj, Suedia dhe Spanja do të marrin përsipër çështjen, me pak interes për avancimin e dosjes”, ka shkruar Israel, njofton Klankosova.tv.