Policia e Kosovës

Gashi: Kur u sulmua autobusi në të ishin tetë persona

Zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Pejës, Fadil Gashi, thotë se kur u sulmua në autobus ishin tetë persona. Sulmi ka ndodhur rreth orës 19:00.

“Tetë persona kanë qenë, do të thotë autobusi ka qarkulluar nga Gjakova në Deçan dhe në fshatin Gllogjan, mirëpo një numër i nxënësve kanë ndaluar në fshatra të tjera’, tha Gashi për KlanKosova.

Tutje ai bëri të ditur se në vend të ngjarjes ka mbetur i vdekur një person, kurse tre të tjerë janë dërguar në Emergjencën e Spitalit Rajonal në Pejë, ku kanë vdekur më pas dy nga ta.

Kurse në vend të ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitë relevante dhe policia është në kërkim të të dyshuarve.