Mechelen

Futbollisti belg bën “huqjen e vitit”

Mesfushori Aster Vranckx nuk do të harrojë kurrë ndeshjen e skuadrës së tij Mechelen, kundër Oostendes, të zhvilluar të shtunën në Belgjikë.

17-vjeçari bëri një huqje të madhe para golit të zbrazët, duke u bërë hit në rrjetet sociale, me rastin që po cilësohet si “huqja e vitit”.

Reprezentuesi i të rinjve të Belgjikës ishte i vetëm para golit në një distancë tejet të vogël, por në momentin vendimtar nuk arriti të bënte “as punën më të lehtë në botë”. Topi shkoi në mes të këmbëve të tij dhe lojtari u rrëzua duke qëlluar shtyllën.

Një mbrojtës rival ia mori topin dhe Vranckx mbeti i shtangur.

Huqja e tij u bë edhe më e rëndë pasi në minutën e 95-të kundërshtarët realizuan gol për të fituar ndeshjen 1:0.

Shpërndaje

Baku

Azerbajxhani tregon forcën, paradë ushtarake për të festuar fitoren në Karabak

Volkswagen Golf

Golf 3 e nxjerr një autobus të mbetur në borë

Firehawks

Video e rrallë e aksionit të helikopterit të ‘operacioneve speciale’ të marinës së SHBA

Bahamas

Pamje që shihen një herë në jetë/ Peshkaqeni sulmon breshkën, peshkatarët…

Bursa

Ja si grabitet filiali i postës në Turqi

MadMan’s Choice

Grupi muzikor suedez sjellin versionin rock të këngës “Xhamadani vija-vija”

Ellie

“Mogli” i filmave në jetën reale, fëmija jeton me kafshët e egra, s’mund të flasë e ha bar

Gage Gillean

Ylli i rrjeteve sociale shkatërron makinën 3.4 milionë dollarë

Australi

Pamjet mahnitëse kur gorilla miqësore e kopshtit zoologjik, ndihmon zogun e plagosur të fluturojë

Gjermani

Gjermanët s’e durojnë izolimin – Situatë “kaotike” në Frankfurt

Houston

“I grahi më mirë kur pij”, fjalët e fundit të shoferit para aksidentit fatal, shihni videon dramatike

“Dreqi e marrtë”

Sinan Vllasaliu publikon këngën e re, dedikim për Ushtrinë e Kosovës

BMW

Kompania prezanton kostumin turbo-elektrik me krahë që fluturon me 300 km/orë

Jerevan

Protestuesit sulmojnë qeverinë dhe Kuvendin armen pas marrëveshjes së paqes me Azerbajxhanin

Nick Carter

​Lufta e re botërore për shkak të COVID, kreu i forcave britanike thotë se rreziqet janë reale

UltraOne

Maska më e sigurt kundër COVID-19, filtron deri në 99.97 për qind të ajrit që thithni