Thierry Henry

Forma e dobët e Monacos, detyron Henryn të transferojë tre yje në Monaco

Thierry Henry e mori pak muaj më parë drejtimin e Monacos, por forma e dobët nuk po kalon.

Trajneri francez ka kërkuar nga klubi që t’i bëjë tri transferime në mbrojtje.

Henry dëshiron që Monaco t’i transferojë Gary Cahill, Pepen dhe Laurent Koscielnyn.

Të tre mbrojtësit janë të gatshëm që të ndërrojnë ambient, andaj legjenda francez i do ata qysh në afatin e janarit.

Monaco aktualisht gjendet në vendin e parafundit (19) me 13 pikë, zonë kjo që dërgon në rënien nga liga.