lajmi i fundit

Flori Beqiraj është personi që sulmoi seksualisht Mrika Nikqin

Flori Beqiraj është personi që e ka sulmuar seksualisht alpinisten Mrika Nikçin në qendër të Pejës.

Këtë e ka raportuar ekskluzivisht Demokracia.com nga disa burime.

Nikçi më herët e ka publikuar videon që shfaq momentin kur ajo sulmohet seksualisht nga një person.

“Me datë 27. 09.2022, në ora 20.50, në qendër të qytetit te Pejës isha viktimë e sulmit seksual, veprim vandal i cili është kryer me paramendim nga personi F.B, anëtarë i një familje të njohur në qytetin e Pejës”, ka shkruar Nikçi në llogarinë e saj në Facebook sipër videos që e ka publikuar.

“Si pasojë e kësaj situate, për momentin jam në gjendje të rëndë emocionale dhe nuk mund të deklarohem në tërësi. Pas vendimit të plotfuqishëm të Gjykatës do të ju njoftoj për rrjedhën e situatës dhe sulmuesin e paskrupull”.

Flori Beqiraj është arrestuar dhe ndaj të njëjtit ëhstë caktuar masa e paraburgimit prej 48 orësh për veprën penale “sulm seksual”.