Super Cr7

Flet Ronaldo pas dy golave ndaj Empolit

Cristiano Ronaldo tha se Juventusi ishte në dijen se ndeshja do të ishte e vështirë.

“Zonja e Vjetër” arriti të fitojë me rezultatin 2-1 si mysafir ndaj Empolit, falë dy gola të Cristiano Ronaldos, njërin nga pika e bardhë, e tjetrin me një supergoditje nga largësia.

“Ishte një ndeshje shumë e komplikuar. E dinim që do të ishte e vështirë, veçanërisht pas ndeshjes në Ligën e Kampionëve, pasi ishim pak të lodhur”, ka thënë ylli portugez pas ndeshjes.

“Ne krijuam më shumë raste shënimi pas pjesës së parë, dhe në fund e merituam fitoren2.

“Nuk e mbaj mend shumë mirë golin, duhet ta shikoj përsëri. Ndodhi shumë shpejt, mirëpo kisha vetëbesim dhe tentova golin”.

“Kjo ishte një javë shumë e rëndësishme për ne, bëmë një paraqitje fantastike në Old Trafford dhe performuam mirë këtu, duke i llogaritur rrethanat e vështira”.