takimi

Fillon takimi Thaçi – Kurz

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe kancelari i Austrisë, Sebastian Kurz kanë filluar takimin në zyrë e të parit të vendit.

Mediet janë lejuar të marrin vetëm pamje, derisa pritet që pas takimit të ketë edhe deklarata për media.

Kurz do të zhvillojë takim edhe me kryeministrin Ramush Haradinaj.

Para se të vijë në Kosovë, ai ka qëndruar në Beograd, ku ka zhvilluar takime me drejtuesit kryesor të shteti serb.