Leonora Ademaj

Familja Ademaj: Ne duam drejtësi të shpejtë dhe profesionale, kriminelët duhet të kalben në burg

Leonard Ademaj, vëllai i Liridona Ademaj Murseli ka kërkuar drejtësi për vrasjen e motrës së tij.

Ai tha se vrasësit duhet që të kalben në burg teksa tha se asnjë grua tjetër nuk duhet që të vritet.

Tutje Ademaj tha se shpresojnë që institucionet ta lejojnë zhvarrosjen e trupit të Liridonës për ta varrosur në vendlindjen e saj.

“Liridona ka qenë grua e fortë dhe pozitive, nënë e përkushtuar dhe familjare e dashur. Atë na e morën kriminelët dhe krejt çfarë duam ne është drejtësi.Ne duam drejtësi të shpejtë dhe profesionale, pa vonesa dhe pa gabime. Kriminelët duhet të kalben në burg. Asnjë grua tjetër nuk duhet të vritet.Shpresoj që institucionet do të na lejojnë që Liridonen ta kthejmë nesër aty ku e ka vendin, në shtëpinë e saj”, ka thënë ai.

Postimi i plotë:

unë jam Leonard Ademaj, jam vëllau i Liridona Ademaj e cila është vrarë në mënyrë mizore.

Në emër të familjes ju falenderoj për ngushëllimet që na keni ofruar, për reagimet publike të mijëra njerëzve dhe për mbështetjen që na keni dhënë.

Liridona ka qenë grua e fortë dhe pozitive, nënë e përkushtuar dhe familjare e dashur.

Atë na e morën kriminelët dhe krejt çfarë duam ne është drejtësi.

Ne duam drejtësi të shpejtë dhe profesionale, pa vonesa dhe pa gabime. Kriminelët duhet të kalben në burg. Asnjë grua tjetër nuk duhet të vritet.

Shpresoj që institucionet do të na lejojnë që Liridonen ta kthejmë nesër aty ku e ka vendin, në shtëpinë e saj.

Me respekt,

Familja Ademaj

@ballkani.info Babai i Liridonës dyshon se Naim Murseli organizoi vrasjen e saj për t’ia marrë paratë e sigurimit #naimmurseli #liridonamurseli #liridonaademaj #kosovopolice #prishtina #shqiperia #shqip ♬ original sound – Ballkani.info
@ballkani.info “Mamin e harruam në veturë”, Vëllai i Liridonës tregon se çfarë thanë fëmijët e motrës pas ngjarjes tragjike #liridonaademaj #liridonamurseli #naimmurseli #kosovopolice #prishtina #shqip #shqiperia #kosova ♬ original sound – Ballkani.info