Përplasja

Eskalon edhe më shumë debati: “Milaim, vete Tomën pse para luftës e thirrshin “Mali Toma” dhe kush ishin shokët e tij serb!”

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka, ka publikuar në profilin e i tij zyrtar një shkrim të titulluar “Letër për Tom Gashin”, në të cilën janë renditur disa pyetje për avokatin kosovar.

Ky shkrim i Milaim Zekës vjen si pjesë e një përplasje që ka nisur ditë më parë, kur Tomë Gashi ka publikuar një letër në të cilën vetë Tomë Gashi thotë se është dëshmia e Milaim Zekës kundër UÇK’së.

Gashi edhe mbrëmë e ka onfenduar rëndë Zekën duke e quajtur si “kondom shumë përdorimesh”, derisa Zeka ia ka kthyer sot duke e quajtur avoaktin Gashi “prostitutë të Hamburgut”.

“Leter per Tom Gashin…

Milaim vete Tomen me kan u shoqnu para lufte , kush ishin shokt e tij , pse e thirrshin Mali Toma , vete kush dhe pse ta vran shoqin Serb ne kerr tanin ne ora 24 te nates para Rilindjes se dikurshme ne dhjetor te vitit 1998 dhe kush e vrau ( e vrau paramilitari- Arkanci  Papoviq  djali i vllaut te rektorit Radivoje Papoviq ) vete a asht e vertet qe e ka lan Bmë dhez dhe ka ik ne objektin e Jna – stacionar medicional tash objekti i Obduspersonit me shpetu bythen , vete ku i ke mar paret para lufte meble qdo dy vjet Bmë te re ( e kishin depon e Nan Terezes ne objekt familjar .

Vete Tomen masi je burr i mir ae ke mbrojt najher naj kusheri tanin te fshatit te origjines Brus -Brusi rruges per Gjilan mes Slivoves dhe Llabjanit ( njerz shum bujar fukare dhe te ndershum ) e ky faeqeziu as qe i oershendet kusherit  vetem pse jan fukara .

Per informaten tane Toma para lufte kurr ska nejt me Shqiptar po veq me shki se Shqiptart ju kan dok katunar – bala “, ka shkruar Zeka.