Ganimete Musliu

Edhe Ganimete Musliu përfshihet në debatin me LVV-në: Këta hala nuk e dinë çka është dhuna

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, është përfshirë në përplasjen në mes të Mergim Lushtakut dhe Arbër Rexhajt të PDK’së për një amandament të propozuar që ndërlidhet me furnizimin me ujë për Skenderajn.

Musliu i ka reaguar Rexhajt i cili i ka thënë Mergim Lushtakut të mos e ngrit zërin në Kuvend.

Musliu është kundërpërgjigjur duke cituar disa fjalë të hoxhës Shefqet Krasniqi

“Tu e dëgju debatin, mu kujtu një herë e patën lodhë Shefqet Krasniqin, jo feja kshtu, jo feja ashtu, ju pat thanë mos më detyroni se vij e ua këndoj “Allahu Ekber” në foltore e s’keni cka me më bo. Edhe unë, këtyne deputetëve që po moralizojnë sot se, kta hala nuk e din çka është dhuna. Na e kemi përjetu dhunën në Kuvend, por kta deputet që po flasin nuk e dinë. Mos nxitni dhunë, mos provokoni”, ka thënë Musliu.