Mitrovicë

E tmerrshme! Një serbe godet me veturë dy fëmijë në Mitrovicë

Raportohet se e dyshuara femër, shtetase e Serbisë duke drejtuar veturën e saj nga pakujdesia ka goditur dy fëmijë – femra kosovare.

Viktimat janë dërguar në tretman mjekësor dhe më pas janë liruar në shtëpi.

Me vendim të gjyqtarit kujdestar, e dyshuara është urdhëruar të paraqitet me datë 19.04.2021 në procedurë të shpejtë.