E mitura ndërron jetë në spital, policia nis hetimet

Një vajzë e mitur ka ndërruar jetë në ambientet e një spitali në kryeqytet, ku ishte shoqëruar nga i ati për ndihmë mjekësore.

Në një njoftim për mediat, policia e Tiranës bën me dije se e mitura që ka ndërruar jetë është 13-vjeçarja K.B, 13 vjeçe.

Mësohet se ajo ka mbërritur rreth orës 18:30 të së enjtes e është shoqëruar nga i ati, shtetasi Xh. B., për ndihmë mjekësore në spital ku dhe ka ndërruar jetë.

Po punohet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkakut të vdekjes.