Kupa e Botës

Dyshja shqiptare, Xhaka dhe Shaqiri s’e intonojnë himnin zviceran në “Katar 2022”

Përfaqësuesja e Zvicrës që në përbërjen e saj nga minuta e parë ka dy futbollistë shqiptarë është duke e zhvilluar ndeshjen e parë në Kupën e Botës në Katar kundër Kamerunit.

Granit Xhaka si kapiten dhe Xherdan Shaqiri kanë startuar për “Helvetikët” në këtë përballje.

Dyshja shqiptare para fillimit të ndeshjes, nuk e kanë intonuar himnin shtetëror të Zvicrës, për dallim nga lojtarët tjerë, raporton Demokracia.com.

Zvicra dhe Kameruni po ballafaqohen në “Al Janoub Stadium”.

Dy kombëtaret në fjalë janë në Grupin G së bashku me Brazilin dhe fqinjin verior të Kosovës, Serbinë.