formacionet zyrtare

Drita – Drenica, formacionet zyrtare

Drita dhe Drenica do të përballen në kuadër të xhiros së nëntë në Albi Mall Superligën e Kosovës.

Vendasit janë aktualisht lider në kampionat, derisa Drenica në këtë takim vije pas dy fitoreve radhazi.

Djelmoshat e udhëhequr nga Ardian Nuhiu kërkojnë të rikthehen te fitoret pas barazimit pa gola ndaj Prishtinës, derisa kuqezinjtë nga Skenderaj synojnë të shkaktojnë një tjetër befasi.

Formacionet zyrtare:

 Drita:

Drenica: Pas pak