takimi

Drejtuesja e OSBE-së i shkon Bashës në zyrë 4 ditë para zgjedhjeve

Paraditen e sotme kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha do të një takim drejtuesen e Misionit të Vëzhguesve të OSBE/ODIHR Audry Glover.

Takimi do të zhvillohet në selinë e PD në orën 11:00.

Kujtojmë që dy ditë më parë Glover u takua me kreun e qeverisë Edi Rama dhe kreun e grupit parlamentar të PS Tualant Balla.

Po dje në selinë e PD-së shkuan me radhë e ngarkuara me punë e SHBA-ve në Tiranë, Leyla Moses Ones dhe më pas ambasadori i BE-së, Luigi Soreca.

Ditën e dielë në Shqipëri do të mbahen zgjedhjet parlamentare, ndërsa opozita ka refuzuar pjesëmarrjen.

Ky është rast i rrallë pasi në shumicën prej 61 bashkive të vendit listat do jenë vetëm me një kandidat, atë të Partisë Socialiste.