Donaldi

Donaldi i çon mesazh Romeos për Beatrixën

Teksa bisedonte me Einxhelin dhe Beniadën mbrëmjen e djeshme Donaldi u shpreh se nuk është aspak tip që e pëlqen Shën Valentinin prandaj nuk do i bëjë ndonjë dedikim Trixës.

Mirëpo sot, me insistimin e Beniadës banori vendosi të hidhte një hap.

Ai i dërgoi një mesazh Romeos duke i thënë që t’i çojë Trixës një buqetë me lule.

“O Romeo shko në një dyqan dhe dërgoji Trixës një tufë me lule shumë të madhe”, bëri thirrje Donaldi.