Prishtinë

Djali rrah nënën e vëllaun në Prishtinë, ky i fundit pranon tretman mjekësor

Një person ka rrahur nënën dhe vëllaun në Prishtinë, bëhet e ditur në raportin e fundit të Policisë.

Motivet për sulmin nuk janë bërë të ditura.

I dyshuar është një mashkull kosovar.
Nga dhuna e ushtruar vëllau i tij ka pësuar lëndime trupore dhe njëkohësisht ka pranuar trajtim mjekësor.

Me vendim të prokurorit i dyshuari është ndaluar në mbajtje.

”Prishtinë 12.02.2022 – 23:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që i njëjti ka sulmuar fizikisht nënën dhe vëllain e tij. Si pasoj, viktima mashkull kosovar ka pësuar lëndime trupore dhe i njëjti ka pranuar tretman mjekësor. Me vendim te prokurorit, i dyshuari dërgohet në mbajtje.”