Time Kadrijaj

“Djalë i sjellshëm e i shkolluar”, Time Kadrijaj reagon për vrasjen e kushëririt të saj në Pejë

Pas vrasjes së dyfishtë në Pejë, ku mbetën të vrarë kandidati i PDK-së për kryetar të Pejës nga PDK, Astrit Ademaj dhe zyrtari i PDK-së, Blerand Kadriaj ka reaguar deputetja e AAK-së, Time Kadriaj e cila ka lidhje familjare me këtë të fundit.

Ajo është shprehur e tronditur nga vrasja e kushëririt të saj.

“E tronditur thellë me ngjarjen që ndodhi në Pejë e ku mbeti i vrarē kushëriri i jonë Blerand Kadrijaj. Blerandi ishte një djalë i sjellshëm e i shkolluar. Ai ishte i respektushem dhe i dashur për rrethin dhe shoqërinë. Ngushëllime për familjen, rrethin familjar dhe shoqëror. Uroj që ngjarje të tilla të mos përsëriten”, tha ajo.