detaje

Detaje nga Policia/ Kjo është gjendja e dy të miturve që u therrën me thikë në Obiliq

Një përleshje ka ndodhur mesditën e së martës në Obiliq, ku si pasojë, dy të mitur janë therur me thikë dhe janë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Policia ka bërë të ditur se janë arrestuar gjashtë persona, në mesin e tyre tre të mitur.

Policia në raportin 24 orësh ka bërë të ditur se ende nuk dihen motivet që kanë çuar deri te përleshja dhe therja me thikë e dy të miturve.

“Obiliq 11.01.2022-14:18. Janë arrestuar gjashtë (6) të dyshuar meshkuj kosovarë, tre (3) prej tyre të mitur, pasi që të njëjtit për motive (ende) të panjohura kanë sulmuar fizikisht me mjete të mprehta-thika, dy viktimat meshkuj kosovarë-të mitur, të cilëve u kanë shkaktuar lëndime trupore. Viktimat, janë dërguar për tretman në QKUK dhe sipas mjekëve gjendja e tyre është e rëndë. Njësitet policore në vendin e ngjarjes kanë gjetur dhe konfiskuar;  tri (3) thika, një (1) shufër metali, dhe një (1) boks hekuri. Të dyshuarit, pas intervistimit me urdhër të prokurorit, të gjithë (6) janë dërguar në mbajtje. Rasti është duke u hetuar”, ka bërë të ditur policia.