Aktorja

Detaje ekskluzive, mësohet shkaku i vdekjes së aktores Leze Qena

Sot Kosova ka marrë një lajm tronditës pasi u informua për vdekjen e aktores së njohur, Leze Qena.

Ballkani.info mëson se Leze ishte diaknostfikuar me kancer dhe ka kryer një operim ku më pas nuk ka mundur t’i përballoë.

Aktroja sot ka ndrruar jetë në moshën 85 vjeçare dhe ishte shumë e dashur për publikun e gjerë.

Në serialin, “Familja Moderne”, e kishe personazhin e gjyshes. /Ballkani.info/