Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo e pranon çmimin e më të mirit në Premierligë

Cristiano Ronaldo është vlerësuar futbollisti më i mirë në Premierligë për muain shtator.

Portugezi ka realizuar tre gola në kampionat me fanellën e Manchester United, në duelet e fituara kundër West Ham dhe Newcastle.

Statistika tjetër që e veçon Ronaldon është numri i goditje, 17, më shumë se të gjithë lojtarët e tjerë në Premierligë.

Ronaldo ishte me Portugalinë kur Premierligë njoftoi për fituesin e këtij çmimi, kështu portugezi sapo e ka pranuar dhe ka pozuar me trofeun.