City mposht Arsenalin me golin e Sterling VIDEO

Manchester City ka fituar me rezultat të ngushtë kundër Arsenalit në Etihad Stadium. Një gol i shënuar në minutën e 23-të nga Sterling ka vendosur fatin e këtij takimi

Arsenali ka qenë i pafuqishëm në përballjen e tyre kundër Manchester City në Etihad Stadium, ku ka humbur me rezultat 1-0.

Fillimi i pjesës së parë ishte më i mirë për Manchester Cityn që vazhdonte të sulmonte dhe ata erdhën të goli në minutën e 23-të me anë të Raheem Sterling.

Në këtë pjesë Arsenali pati disa raste të mirë me anë të Saka por që nuk i konkretizoi, derisa City ka mundur ta shënonte golin e dytë nëse goditjen e Mahrez nuk do të priste Leno.

Pas kësaj fitoreje Manchester City gjendet në vendin e 10-të me vetëm 7 pikë, ndërkaq Arsenali është në vendin e pestë me 9 pikë.