Çegran, 16 vjeçari ther me thikë kushëririn e tij 17 vjeçar

Mbrëmë rreth orës 21.00, në fshatin Çegran të Gostivarit, ka ndodhur një zënkë. Fillimisht 16-vjeçari ka sulmuar fizikisht kushëririn e tij 17-vjeçarë, në një sallon për lojëra argëtuese, dhe më pas nga xhepi ka nxjerr thikën dhe e ka sulmuar atë, duke i shkaktuar plagë në këmbën e majtë.

Janë kryer hetimet në vendin e ngjarjes, është gjetur thika dhe është dërguar për ekspertizë.