Rep-artistja

Cardi B feston ditëlindjen, befason të gjithë me moshën

Rep-artistja Cardi B sot feston ditën e saj të lindjes.

11 tetori është një datë e veçantë për rep-artisten amerikane, Cardi B pasi feston ditëlindjen.

Mund të duket e pabesueshme por ajo sot mbushi vetëm 26 vite jetë, ani pse nga pamja e jashtme dhe bagazhi artistik i ipen më shumë.

Ajo vazhdon të mbetet njëra ndër reperet më të pëlqyera në botë dhe kjo dëshmohet shumë lehtë në Instagram.

Cardi B ndiqet nga më shumë se 34 milionë njerëz dhe vendet ku performon janë gjithmonë të mbushura plotë.

Kjo poashtu u dëshmua së fundmi kur ishte pjesëmarrëse në ‘American Music Awards’ aty ku edhe u shpërblye me çmim.

Cardi rrëmbeu çmimin ‘Artistja e preferuar e zhanrit Rep/Hip Hop’.