Ish kryeministri

Berisha reagon pas përleshjeve në Shëngjin: Stop qëndrimeve kriminale ndaj turistëve kosovarë

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka reaguar pas një videoje të publikuar në media ku shihen një grup të rinjsh duke u rrahur.

Berisha në një postim në llogarinë e tij në Facebook, ka kërkuar të ndalen këto qëndrime sipas tij tij mafioze kriminale ndaj turistëve nga Kosova.

Ai ka shkruar se shpreh solidaritetin vëllazëror dhe mirënjohjen e tij për qindra mijëra turistë nga Kosova.

Postimi i plotë:

Stop qëndrimeve mafioze kriminale ndaj turisteve nga Kosova ne plazhet tona!

Miq, nje seri sulmesh nga gangestere, mafioze, trafikante droge, narkopolice horra dhe llum njerezor te lidhur me pushtetin, jane ndermarre keto javet e fundit ne Durres, Vlore, Shengjin, Velipoje, Sarande etj ndaj pushuesve qe vijne nga Kosova!

Te gjitha keto akte banditeske e kriminale tejet te renda dhe te mafies dhe narkopoliceve dhe narko bandite e me shpatulla te ngrohta nga narkozyrtaret, shprehin shkallen e larte te kriminalizimit dhe shtrirjes se mafies ne narkoshtetin e Edvin Kristaq Mafise si dhe frymen e urrejtjes ndaj shqiptareve te Kosoves qe Zografi Bis nxit me qendrimet e tij antikombetare.

Lidhur me keto zhillime te turpshme dhe kriminale me se pari shpreh solidaritetin tim vellazeror dhe mirenjohjen time per qendra mijra turiste nga Kosova apo emigracioni kosovar qe zgjedhin Shqiperine si preferencen e tyre te pare per tu shplodhur dhe shpenzuar kursime e tyre.

Se dyti denoj me ashpersine me te madhe keto akte te renda mafioze dhe banditeske e te perseritura ndaj shqiptareve nga Kosova te frymezuara nga rregjimi i kakistokracise i Zografit Bis dhe ju bej thirrje agjensive, shoqatave turistike, institucioneve private turistike te denojne keto akte me forcen me te madhe si akte çnjerezore qe duhet te mos perseriten me!

Ketu me poshte keni mesazhin e turistit dixhital. sb

DESHTA TE NJOFTOJ PER NJE PROBLEM QE SA VJEN E SHTOHET EDHE ME SHUM DITA DITES DHE DESHTA TA INFORMOJ EDHE KRYEMINISTRIN POR E KISH FSHIR MUNDESIN E SHKRUAJRJES SE SMS TEK PROFILI I TIJ EDHE PSE UNE HYRE NE MESENGJER DHE I DERGOVA NJE SMS NESE I SHKON APO EDHE NESE E LEXON FARE
PROBLEMI ESHTE KY: KOHET E FUNDIT SHQIPTARVE NGA KOSOVA SI POLICIA ASHTU EDHE QYTETARET NGA SHQIPRIA NE NJE MENYR APO TJETER MUNDOHEN QE TI VJEDHIN,TI RRAHIN, TI MALTRETOJN ETJ ETJ ETJ DHE PER QUDI QKA EDHE ME SHTYRI TE JU SHKRUAJ SHTETI NUK NDERRMERR ASGJE PER MBROJTJEN E TYRE POR NE TE KUNDERTEN VETEM SA I GJOBIT EDHE ME SHUM I MALTRETON EDHE ME SHUM SA SHKON DERI ATY EDHE I ARRESTOJN
RASTI ME I FRESKET ESHTE AI TE PLAZHII SH.GJINIT KU NJE IDIOT DEL DHE DESHIRON QE TI SHTIJ ME FORC PUSHUESIT NGA KOSOVA QE TE PAGUAJN PER HER TE DYT QADRATDHE PAS KUNDERSHTIMIT TE PUSHUESVE FILLON EDHE RRAHJA MES TYRE ME KET HAJDUTIN (KRIMINELIN) DHE PER FAT TE KEQ KUR VIE POLICIA E MBROJN KET KRIMINELIN DHE I ARRESTOJN DISA PUSHUES APO KJO ESHTE ME TE VERTET FYTYRA E QEVERIS SE SHQIPRIS QE NUK NDERRMARRIN ASGJE PER SIGURIN E QDO NJERIU NE SHQIPERI.

loading…