Kandidati për deputet

Bekë Berisha fort qesharak, tregon se me çka do ta gjuajë Albin Kurtin në Kuvend

Anëtari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, njëherësh kandidati për deputet në Kuvendin e Kosovës nga radhët e koalicionit mes AAK’së, thotë se Albin Kurti tani do të përballet me politikën e vërtetë.

E Berisha në emisionin Pressing të Televizionit 7 ka thënë se edhe partia e tij do të kujdesët që t’ia bëjë opozitarizmin e fortë Kurtit dhe Vetëvendosjes.

“Jo me ve, por me koçan te laknave do ta godasim Albin Kurtin”, tha Berisha.

Kandidati për deputet thotë se Kurti nuk mund ta heq tarifën prej 100 për qind ndaj produkteve serbe që e ka vënë kryeministri Haradinaj.

“Taksën të mos e prekë. Ne e kemi vënë kur s’ka qenë e lehtë”, ka thënë Berisha.

loading…