Bebe Rexha

Bebe Rexha me një tjetër performancë ‘elektrizuese’ në festivalin “Coachella 2024”

Bebe Rexha shfaqi vetëbesimin në një veshje të ngushtë ndërsa shëtiste mbi skenë të dielën, ndërsa fundjava e dytë e festivalit “Coachella” po përfundonte.

Këngëtarja e hitit “I’m A Mess”, 34 vjeçare – e cila ishte parë më parë duke shijuar festivalin e muzikës – performoi një larmi këngësh të saj për turmën, duke u ngjitur në skenën kryesore të “Coachella”-s në Indio, Kaliforni.

Ylli ishte veshur me një kostum të zi të bërë me porosi nga ‘Naked Wardrobe’ që i përputhej trupit dhe mbështetej me breza që i përfshinin supet, shkruan DailyMail.

Një rrip lëkure i zi ishte rreth belit të saj për një pamje më të guximshme, si dhe një jartierë që përshtateshin. Flokët e saj të verdhë u lanë të në valë të lirshme, të binin mbi supet e këngëtares.

Bebe Rexha kishte veshur një palë çizme të zeza që ishin të sigurta me litarë për të ndihmuar në lëvizshmërinë e saj gjatë performancës.

Ajo zbukuroi pamjen monokromatike me një palë vathë të hollë si dhe me një zinxhir argjendi të trashë rreth qafës.

Makijazhi i 34-vjeçares ishte i theksuar për mbrëmjen dhe përfshinte qerpikë të bollshëm si dhe hije të lehta të zeza rreth syve.

Një blush rozë u shtua në faqet e saj për shkëlqim, ndërsa në buzë kishte një ngjyrë të zbehtë dhe mat për një prekje përfundimtare.

Gjatë performancës, ajo dukej se po kalonte shumë mirë dhe shfaqi aftësitë e saj në vallëzim duke u bashkuar me balerinët mbështetës për koreografinë.

Në një moment, Bebe bëri një ndryshim të shpejtë të kostumit dhe veshi një tjetër kostum të zi të ngushtë të punuar nga ‘Naked Wardrobe’ me breza të hollë spageti që i përfshinin supet.

Ajo shtroi pamjen me një xhaketë lëkure të zezë të prerë që ishte e hapur nga para dhe gjithashtu veshi një palë syze moderne. Për prekjen përfundimtare, bukuroshja shtoi një çantë të vogël “Prada” që ishte e lidhur me kofshën e saj të djathtë.

Javën e kaluar, gjatë fundjavës së hapjes së Coachella-s, interpretuesja e hitit “Call You Mine” gjithashtu ishte veshur me një kostum të zi ‘bodysuit’, por me detaje të ndryshme si vijat e bardha të qëndisura në material.

Gjatë kësaj performace, ajo këndoi këngë si “I’m Good (Blue)”, “Meant To Be” dhe gjithashtu “In The Name Of Love”.

Bebe performoi në skenën e “Coachella”-s disa momente para artistëve të tjerë muzikorë si J Balvin dhe Doja Cat – të cilët përfunduan zyrtarisht Festivalin e Muzikës “Coachella 2024”.