Spanjë

Atletico e ndjek nga pas Barçën në La Liga

Atletico Madridi mposhti Alavesin me rezultat 3 me 0 për të mbetur hije e lideres, Barcelonës.

Madrilenët fitoren e siguruan me golat e Kaliniq, Griezmanit dhe Rodrigos.

Me këtë fitore Atletico tubon 28 pikë, aq sa ka Barça në pozitën e parë dhe ka një ndeshje më pak të zhvilluar.