ARTISTëT

Artistët shqiptarë që njihen me emra arti, por ndryshe i kanë emrat e tyre të vërtetë

Për publikun kanë një emër ndërsa për familjarët dhe njerëzit e afërm emra tjerë.
Artistët e estradës shqiptare kanë zgjedhur edhe emra ndryshe nga emrat e tyre të vërtetë për të bërë karrierën.

Shumë prej këtyre emrave madje nuk janë aspak të ngjajshëm me emrat që i kanë pasur nga lindja, shkruan Gazeta Express.

Më poshtë keni një listë të disa prej të famshmëve tanë, që i kanë emrat e ndryshëm për skenë dhe për jetën e përditshme:

Tuna – Altuna Sejdi
MC Kresha -Kreshnik Fazliu
Kida – Orhidea latifi
Majk – Kastriot Rexha
Mozzik – Gramoz Aliu
Capital T – Kushtrim Ademi
Fifi – Filloreta Raçi
Cozman – Ylber Abdullahu
Ghetto Geasy – Getoar Selimi
Gjiko – Asdren Gjikolli
Baby G – Gordana Kingji
2 Ton – Arton Avdyli
Gold AG – Arian Agushi
Lyrical Son – Festim Arifi
Noizy – Rigels Rajku
Stresi – Arkimed Lushaj
Big Basta – Gerald Xhari
Dj Blunt -Edon Dedi
2po2 – Besnik Canolli
Tayna – Doruntina Shala