Trajneri i Arsenalit

Arteta: Mourinho ende i klasit botëror

Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta, ka thënë që homologu i tij, Jose Mourinho, ende i përket klasit botëror.

Këtë deklaratë ai e ka dhënë para ndeshjes mes Arsenalit dhe Tottenham Hotspur-it këtë të dielë.

“Asbolutisht”, ka thënë Arteta kur është pyetur nëse Mourinho është ende trajner i klasit botëror.

“Ata kanë pasur batica dhe zbatica, por përgjithësisht mund ta shihni qartazi atë që ai dëshiron që ta sjellë te klubi”.

Shpërndaje