Arrestohet një person në Vushtrri, ia preu kabllot e rrymës katër shtëpive

Në rrugën ‘Bajram Miftari, në Vushtrri është arrestuar një person nga policia ia ka prerë kabllot e rrymës dhe të ngrohjes katër shtëpive.
“Është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar, pasi që dyshohet se i njëjti ka bërë prerjen e kabllove të rrymës dhe të ngrohjes qendrore në katër shtëpi private, duke shkaktuar dëme të konsiderueshme materiale”, thuhet në raportin policor.

Me urdhër të prokurorit, i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.