Prishtinë

Arrestohen dy persona pasi keqpërdorën një të mitur për trafikim dhe shërbime seksuale

Policia e Kosovës njofton se ka arrestuar dy të dyshuar në Prishtinë, pasi që të njëjtit kanë përdorur për trafikim dhe shërbime seksuale një të mitur.

Rasti ka ndodhur ditën e shtunë të javës së kaluar, përkatësisht më 20 tetor.

Sipas policisë viktima i takon komunitetit rom, ndërsa nga dy të dyshuarit njëra është femër e komunitetit ashkali dhe tjetri mashkull shqiptar, shkruan ballkani.info.

Pas intervistimit dy të dyshuarit u liruan në procedurë të rregullt, ndërsa viktima e mitur u dërgua në strehimore.