Indi

Ariu gjigant doli papritmas nga mali, sulmoi ekipin mjekësor indian

Në pusi i ka zënë pesë persona një ari gjigant, i llojit himalayan, duke i sulmuar rëndë gjatë javës së kaluar. Rasti ka ndodhur në Chamoli, zonë e Uttarakhandit në Indi, ku autoritetet u njoftuan që të dalin në vendngjarje dhe të tentojnë ta ndalin ariun.

Një ekip veterinarësh dolën në zonë dhe arritën ta qetësonin kafshën, derisa paraprakisht kjo e fundit rezistoi duke i sulmuar. Ekipi përdori një rrjetë për ta neutralizuar ariun himalayan.

Raste të tilla të sulmeve thuhet se janë të shpeshta, pasi ky lloj i ariut është i shpeshtë në malet indiane. Ariu i zi himanalyan është në listën e kafshëve të rrezikuara.

Ai zbret gjatë dimrit në hapësira të banuara me njerëz në kërkim të ushqimit.

Shpërndaje

Indi

Ariu gjigant doli papritmas nga mali, sulmoi ekipin mjekësor indian

Doyle Nielson

Momenti kur 16-vjeçari sulmohet nga peshkaqeni në Florida

Londër

Burri cullak del shëtitje, shoku gjysmë i zhveshur rrëzon çiklistin kurioz nga biçikleta

Pamje virale

Instruktorja me bikini sulmohet nga iguana që i prish meditimin në plazhin piktoresk

Qalat

Parakalimi i formacionit të frikshëm ushtarak të talebanëve në uniforma të bardha

Çapljin

Momenti kur një gur i madh rrokulliset drejt një hekurudhe dhe më pas një rruge në Bosnjë dhe Hercegovinë

Nürburgring

​Audi RS3 vendos rekord të ri të shpejtësisë

Moldavi

Politikanët moldavë rrihen live në emision: Më pas i zgjasin dorën njëri tjetrit

fenomen spektakolar

Tri diej në qiell/ Turistët shokohen me fenomenin e çuditshëm që ndodh

Copa America

‘Edhe Bruce Lee do ta kishte zili’, shikoni ndërhyrjen horror të Gabriel Jesus

Në Virginia

Përgjaket mbledhja e prindërve me zyrtarët e arsimit

USS Gerald R. Ford

SHBA-ja teston shpërthimin me 18 ton lëndë plasëse

Tragjike

Ndërtesa shembet mbi autobusin në Korenë e Jugut, disa të vdekur

Adoleshentja

Adoleshentja sulmon ariun për të shpëtuar qentë/ Pamjet bëjnë xhiron e botës!

Televizionit ukrainas

Po diskutohej për Putinin dhe Lukashenkon, papritur shfaqet një vajzë e zhveshur në ekran

Manhattan

Iu vërsul me thikë gruas në metro, kalimtari i rastit e bën sulmuesin të pendohet – e përplas për tokë në stilin “jiu-jitsu”