Bashkëpunimi

Ariana Grande dhe Lady Gaga shkruajnë historinë me këngën ‘Rain on me’

Ariana Grande dhe Lady Gaga javë më parë lansuan bashkëpunimin e ri.

Dueti i ri i Lady Gaga dhe Ariana Grandes “Rain on me” ka kaluar në pozitën e parë të ‘Billboard Chart’ duke shënuar një sukses të ri për këngëtaret.

Bashkëpunimi u lëshua më datën 22 maj, e cila brenda pak ditëve ka kaluar shifrën e 70 milionë klikimeve.

Përndryshe, Lady dhe Ariana Grande kanë qenë aktive përgjatë muajve edhe me projekte të tjera, Lady para pak dite lëshoi albumin e saj ‘Chromatica’ ndërsa Ariana duetin me Justin Bieber ‘Stuck with you’.

Shpërndaje