Kantautori

Alban Skënderaj merr titullin e lartë, emërohet ambasador i gjuhës italiane në Shqipëri

Kantautori i njohur shqiptar, Alban Skënderaj është emëruar ambasador i Gjuhës Italiane në Shqipëri. Lajmi është bërë i ditur nga vetë këngëtari përmes një postimi në Instagram, ku shkruan se ndihet shumë i nderuar.

“Faleminderit ambasadorit @albertocutillo dhe Ambasades Italiane ne Shqiperi e cila me nderoi si te parin Ambasador te gjuhes italiane ne Shqiperi. Nje shembull miqesie, integrimi dhe respekti reciprok i dy popujve tane“, shkruan këngëtari dhe po të njëjtin postim e ka shkruar edhe në gjuhën italiane.

loading…