Akil Gjakova i argjendtë në Hagë

Akil Gjakova ka rrëmbyer medaljen e argjendtë në Grand Prix e Hagës.

Xhudisti kosovar humbi finalen ndaj rusit, Musa Mogushkov në kategorinë 73 kilogramë.

Finalja ishte një ndeshje mjaft e vështirë, dhe fituesi u vendos vetëm në vazhdime.

Kujtojmë se dje në këtë garë Distria Krasniqi e rrëmbeu medaljen e bronztë.