Agjenda e kryeministrit

Agjenda e kryeministrit Hoti gjatë vizitës së nesërme në Shqipëri

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, nesër viziton Shqipërinë me ftesë të kryeministrit shqiptar Edi Rama.

Gjatë vizitës zyrtare në Shqipëri, Hoti do të zhvillojë këto aktivitete:

10:00 – Pritja e kryeministrit Avdullah Hoti nga kryeministri Edi Rama.

VENDI: Pallati i Brigadave

11:15 –Konferencë e përbashkët për shtyp e kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti dhe kryeministrit të Shqipërisë,  Edi Rama.

13:10 – Takim me kresidentin Shqipërisë, Ilir Meta.

VENDI: Presidencë – Salla Skënderbe

14:00 – Takim me kryetarin e Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi.

VENDI: Zyra e Kryetarit të Kuvendit

14:45 – Takim me kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj.

VENDI: Zyra e Kryetarit të Bashkisë

15:30 –Takim me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

VENDI: Zyra e Kryetarit të PD.