Ministria e Shëndetësisë

9 të vdekur dhe 572 raste pozitive me COVID-19 në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se 9 persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit nga koronavirusi në Shqipëri.

Ndërkohë, nga 3,808 testime, janë regjistruar 572 raste të reja, ndërsa 825 të shëruar në 24 orët e fundit.

Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të mbrojtur veten dhe shëndetin e të tjerëve.